Proč režimy NAZA-M ?

Režimy NAZA IOC usnadňují orientaci uživatele při ovládání koptery tím, že eliminují potřebu zvládnutí inverzního ovládání. Inverzní ovládání znamená, že pokud je k nám koptera nastavena jinak než nosem dopředu musíme se při použití otáčení kolem vertikální osy orientovat podle nosu koptery. Např. letíme-li zpět k sobě s nosem k nám je ovládání otočeno o 180 stupňů, tzn. páčkou vpřed ovládáme přiblížení, páčka vlevo ovádá pohyb vpravo. Pokud nos otočíme ještě o 90 stupňů doprava , tak pohyb k sobě je páčkou směru vlevo apod. Režim IOC činí ovládání pohybu koptery nezávislým na natočení nosu koptery. Tzn. že páčkou k sobě spustíme přesun koptery k sobě a nos koptery můžeme za letu natáčet aniž by se změnil směr letu a bylo potřeba inverzně ovládat. Rozdíl mezi IOC HL a IOC CL je v tom, že HL vztahuje pohyby k Home Pointu. Tzn. pohyb zpět je ze všech směrů (celých 360 stupňů) pohybem páčky zpět, zatím co v CL je ovládání vzahováno k výchozímu směru-kurzoru. Tzn. odletíme-li ve směru kurzoru vpřed a následně se páčkou vlevo přesuneme, tak páčkou zpět nevrátíme kopteru k sobě jako u HL, ale rovnoběžně s kurzorem.
Režim HL má svá omezení :
1. Je nutný dostatečný počet satelitů (6 ks).
2. Je provozovatelný od vzdálenosti nad 1O m od HP. Důvod jasný : Nad HP by se při vracení koptera zastavila, neboť by zpět již nešlo, stejně jako do stran. Efekt severního pólu (všude je to na jih).

Pozn., zde příklad, jak se chová koptera při návratu do oblasti 10 m od Home Pointu. HL se přepne do CL a zpět do HL ji dostaneme přes S2 a IOC OFF > IOC HL

3. Home Point jde nastavit i za letu 3-5 násobným přepnutím CL-HL (pozor ne však přes polohu IOC OFF)

Zde příklad obvyklého létání (ve směru kurzoru a malým ůhlem návatu). Tím se vysvětluje chování koptery za Home Pointem